Sıkça Sorulan Sorular

Tasarımı farklı açılardan görebilmek, tasarımınızın Jürimiz tartafından anlaşılabilmesi ve ön elemeyi atlayabilmesi için önemli bir unsur.

Çalışmanızın en az önden ve yandan çizimi tasarımınızın 3 boyutlu çizgileri hakkında jürimize yeterli fikri verecektir.

Tercihen tasarımın perspektif ve arkasını gösteren de çizimler olması şansını arttıracak bir unsurdur.

3D yazılım kullanılarak yapılan tasarımları 3D model olarak gönderebilirsiniz. (Göndereceğiniz 3D modellerde arka plan, Hdri, gibi ayrıntılar bulunmamalır) 

resim olarak gönderecekseniz, Jpeg, PDF olarak gönderebilirsiniz. 

Birden çok çizimi tek parçada gönderebilmeniz için PDF formatını göndermenizi tavsiye ederiz. 

3D modeller için prt, sldprt, sldasm, x_t,step, stp, catpart, catproduct, catdrawing, sldasm, stl, blend, 3ds, fbx ve obj formatlarını sıkıştırarak (Zip, Rar v.b.)  gönderebilirsiniz.

Elbette katılabilirsiniz.

Evet katılabilirsiniz grup bilgileriniz formda istenecek ve tasarımınızıla birlikte bize KVKK yetki formu göndermenizi isteyeceğiz. 

L6e segmentindeki araçların genişliği 2 metreden, uzunluğu ise 4 metreden az olmalıdır ancak, İstanbul, Mardin gibi dar sokakları ve park sorunu olan şehirlerde de rahat kullanım için 1,3 ile 1,5 metre arası genişlik ve 2 ile 2,5 metre arası uzunluk tercih edilen ölçüler olacaktır.
Araçların yükseklikleri normal otomobillerle aynı olmakla bilikte 12″ lik tekerlekler kullanıldığından araçların gövde oranları normal oranlardan farklıdır bu nedenle sitenin çizim rehberi sayfasına bakmanızı tavsiye ederiz.

Araçlar 2 veya 3 kişiliktir. 

L6e Quadricycle araçlar adında anlaşılabileceği gibi 4 tekerlekli modellerdir

Enerji verimliliği düşünülerek bu segment küçük ve ince tekerlekler kullanmaktadır. Bu tip zaman içinde değişmesi gerken parçaların piyasada rahatça bulunabilir olması göz önünde bulundurulduğundan 12/12-90 ebatlı lastikler doğru seçim gibi görünmektedir. 

Bilgisayar destekli çizim yapacak kişiler lastiğin dıştan dışa çapını 480mm olarak kullabilirler.