Solvaytech Hakkında

2019 yılında Çukurova Üniversitesi Teknokent’te KOSGEB Ar-Ge İnovasyon desteklerinden faydalanarak kurulan Solvaytech, elektrikli araçlar alanında faaliyet gösteren bir Ar-Ge ve İnovasyon firmasıdır. Elektrikli araçlara yönelik DC-DC dönüştürücü, İnvertör, Batarya Yönetim Sistemi gibi ileri seviye güç elektroniği, görüntü işleme ve yapay zekâ algoritmaları, elektronik donanım ve yazılım tasarımlarını bünyesinde gerçekleştirerek yüksek teknoloji çözümler sunmaktadır. Projelendirme, tasarım ve montaj süreçleri şirketimiz bünyesinde tamamen yerli imkânlarla gerçekleştirilmektedir. Kuruluşundan bu yana KOSGEB, TÜBİTAK ve Avrupa Birliği destek programları kapsamında projeler üreterek faaliyetlerini hızlandırmaktadır ve çalışma alanlarını geliştirmektedir.

Türkiye’nin L6e Quadricycle segmentinde, elektrikli gidona sahip dört tekerlekli ilk yerli otomobilini üretmek için çalışmalarını sürdüren Solvaytech, aracın yürüyen aksamını ve elektronik sistemlerini tamamlamıştır. Günümüzde kullanılan binek araçların çoğunlukla bir veya iki kullanıcıyla trafikte dolaşımda olduğu gözlemlenmekte olup değişen trend ve kullanıcı ihtiyaçları dikkate alınarak özel nitelikli, L6e sınıfı yerli elektrikli araçların üretimine odaklanılmıştır. Akademik ve Endüstriyel know-how ve bilgi birikimini bir araya getiren Solvaytech, sürecin her aşamasında; üretimden tasarıma, kitlelerin tercih ve beğenilerine değer vermektedir. Seri üretime geçme hedefiyle çıktığı bu yolda kullanıcıların beğeni ve isteklerini dikkate alan Solvaytech, elektrikli otomobil için gövde tasarımı yarışması başlatmıştır.

Çukurova Üniversitesi Teknokent’te bulunan AR/GE tasarım ofisinde yer alan Elektronik ve Otomotiv Laboratuvarında genç ve dinamik bir ekip ile çalışmalarını sürdüren Solvaytech, Ar-Ge çalışmaları ile ülkemizin teknoloji ihracatı vizyonuna hizmet etmeye devam etmektedir. “Yenilikçi fikirler ile sürdürülebilir bir gelecek” felsefesini benimseyen firmamız, kararlı ve hızlı adımlarla büyüyen, genç ve üretken bir şirkettir.